پرسش های متداول

آدرس سایت جشنواره و سامانه ارسال آثار ؟

www.harekatfest-uast.ir

نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه؟

نام کاربری و کلمه عبور در اختیار روسای واحدهای استانی دانشگاه قرار می‌گیرد.

 آخرین فرصت ارسال اثر؟

۲۴ تیر ماه ۱۳۹۷

گزارش ارسالی در هر حوزه رقابتی آیا می‌تواند شامل فعالیت‌های غیرمرتبط انجمن باشد؟

توصیه اکید می‌شود تنها گزارش‌ فعالیت‌های مرتبط با حوزه رقابت در سامانه بارگذاری شود. برای مثال انجمنی که برای جایزه «انجمن علمی فعال در حوزه آموزش» کاندیدا شده است، باید گزارشی را که منحصر به فعالیت‌های آموزشی است، ارسال کند. ارسال گزارش دیگر فعالیت‌ها نه تنها مثبت و مفید نیست که به علت به اشتباه انداختن داور می‌‌تواند تاثیر منفی در ارزیابی داشته باشد.

کیفیت و زیبایی ظاهر گزارش چقدر اهمیت دارد؟

تا ۱۵ درصد ارزیابی داور جشنواره بر همین اساس انجام می پذیرد. لذا تهیه گزارش شکیل و با ظاهری خوب و در عین حال جامع و با اطلاعات کافی بسیار مهم است. تاکید می‌شود گزارش فعالیت در این دوره جشنواره اهمیت بسیاری دارد و وقت گذاشتن برای این موضوع حتما نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

حداقل اطلاعاتی که در گزارش فعالیت انجمن باید منعکس شود را از کجا بدانیم؟

مبنای داوری معیارها و شاخص های مشخص شده در فرم های داوری است. اشاره نکردن به اطلاعاتی که داور بر اساس آن داوری می‌کند، یا اشاره گنگ و مبهم ممکن است به ارزیابی ضعیف کار شما منجر شود. داور قرار نیست گزارش شما را «تصحیح» کند، بلکه گزارش باید آن‌قدر «گویا» و «روشن» باشد که داوران در اولین نگاه اطلاعات مورد نیاز خود را برای داوری دریافت کنند. هر چه در این بخش وقت بیشتری صرف کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت (تاکید چندباره). پیشنهاد ما به شما این است که اولا تدوین گزارش کامل، شفاف و با ظاهری خوب را با دقت و ظرافت و حساسیت ویژه پیگیری کنید، ثانیا از فرم‌های نمونه منتشر شده در سایت جشنواره الگو بگیرید و ثالثا ادعاهایی که در گزارش خود مطرح می‌کنید را مستند کنید. برای مثال اگر در گزارش آمده که کارگاهی با صد و پنجاه دانشجو برگزار شده، تصویری که تعداد دانشجویان را بصورت تقریبی نشان دهد، ضمیمه کنید؛ یا اگر برنامه‌ای بصورت درون دانشگاهی برگزار شده باید نشان داده شود که واقعا برنامه درون دانشگاهی بوده و افراد از اقصی نقاط کشور حضور داشته‌اند؛ یا اگر در موردی دیگر مقام و عنوانی توسط انجمن کسب شده است، مستنداتی دال بر آن اضافه شود.‌طبعا داوران بر مبنای مستندات ارائه شده ارزیابی خواهند کرد.

هر انجمن در چند حوزه رقابت می‌تواند حضور داشته باشد؟

در دو حوزه رقابتی.